Pirtanauhakurssi, Jyväskylä

Ihanat pirtanauhat! Pirtanauha on vanha ja perinteinen kudontatekniikka. Kurssilla pääset itse suunnittelemaan loimiraitaisen nauhan, opit luomaan loimen, pirtaanpistelyn ja kutomaan kaunista pirtanauhaa perinteisin menetelmin. Voit ottaa mukaasi oman nauhapirtasi ja sukkulasi mutta tarvittaessa työvälineitä saa lainaksi kurssin ajaksi.

3.-4.10.2025, pe klo 18-21, la klo 9-16

  • Kurssin kesto 12 t (opetustunti á 45 min)
  • Kurssimaksu 60 € + materiaalimaksu

Kurssin ohjaa Tiina Hyvärinen, lisätietoja kurssin sisällöstä: tiina.hyvarinen@taitokeskisuomi.fi 
……………………………

Ilmoittautuminen

Taito Keski-Suomi ry:n jäsenet saavat kurssiostoksista alennuksen syöttämällä TAITOKSALE20 koodin sille varattuun kenttään henkilötietojen täyttämisen jälkeen. Muista painaa lopuksi ”Syötä alennuskoodi” -painiketta.

Käsityökursseille ilmoittaudutaan verkkosivujemme kautta, ja ilmoittautumisen yhteydessä maksetaan kurssimaksu. Valitse ”maksan paikan päällä”, jos käytät maksuvälineenä Smartum-kulttuuriseteleitä, SmartumPay:tä, Epassia tai Taito Keski-Suomi ry:n lahjakortteja.

Huomioithan, että kurssi-ilmoittautuminen on sitova!

Lisätietoja: taitokeskus@taitokeskisuomi.fi tai p. 050 4130 993.

Haluatko liittyä Taito Keski-Suomi ry:n jäseneksi? Löydät lisätietoja täältä: https://www.taito.fi/keskisuomi/tieto-meista/jasenyys/

Lisätiedot

Kaupunki
Jyväskylä
Paikka
Taitokeskus Jyväskylä
Järjestäjä
Taito Keski-Suomi ry
Kurssi alkaa
Kurssi päättyy
Ilmoittautuminen alkaa
Ilmoittautuminen päättyy
Kesto
12 t
Opetuskielet
Suomi
Käsityötekniikka Muut käsityötekniikat
Kurssin toteutustapa
Paikanpäällä
Kurssin pituus
Usean kokoontumiskerran kurssit
Kurssin kohderyhmä
Aikuiset
Hinta / osallistuja 60,00 €
Paikkoja vapaana 10