Tutustu tuftaukseen

Tuftaa kirjontakehyksessä, taulukehyksessä tai isossa tuftauskehyksessä omia jämälankoja hyödyntäen. Lanka 100 % - 75 % villaa. Saat lainaan neulan ja tarvittaessa kehyksen. Suosittelemme paksua Pirkka-lankaa tuftauslangaksi.

 

Vastuullisuus: 
Pirkka-langat ovat suomalaisia lankoja, ne värjätään ja vyötetään Suomessa. Värjäyksessä käytetään EU-standardien mukaisia värejä ja toiminta on ympäristöviraston antamien ympäristöohjeiden mukaista. Pirkka-langat ovat ekologisia, koska ne ovat kestäviä, kierrätettäviä ja värjäys- prosessi ei kuormita luontoa. Lankojen jalostaminen tapahtuu pienellä EU-alueella, jolloin kuljetukset ovat mahdollisimman vähäisiä.

 

Kurssipäivät:
Ke 15.4. ja 29.4. klo 17.30–20.30

 

Kurssimaksu: 30 € (jäsen 27 €, aiku 0 €) + materiaalit.

 

Taito Keski-Pohjanmaan jäsen: Alekoodi verkkokaupassa KPjasen26

Koodi syötetään sille varattuun kenttään henkilötietojen täyttämisen jälkeen. Muistathan painaa ”Syötä alennuskoodi” -painiketta, jotta alennus astuu voimaan.


Haluaisitko liittyä jäseneksemme? Lue lisää:

Liity jäseneksi >


---------

Muistathan lukea myös peruutusehdot ilmoittautumislomakkeella!

Jos kurssi on täynnä, voit ilmoittautua varasijalle sähköpostilla tuija.isopahkala@taitokeskipohjanmaa.fi. Laita viestiin yhteystietosi (sähköposti ja puhelinnumero) sekä kotiosoitteesi.

 

Lisätiedot

Kaupunki
Kokkola
Paikka
Taitokeskus Kokkola
Järjestäjä
Taito Keski-Pohjanmaa ry
Kurssi alkaa
Kurssi päättyy
Ilmoittautuminen alkaa
Ilmoittautuminen päättyy
Kesto
8 oppituntia
Opetuskielet
Suomi
Käsityötekniikka Tuftaus ja ryijytekniikat
Kurssin toteutustapa
Paikanpäällä
Kurssin pituus
Usean kokoontumiskerran kurssit
Kurssin kohderyhmä
Aikuiset
Hinta / osallistuja 30,00 €
Paikkoja vapaana 10