Intarsianeuleen salat, Helsinki
Syvennä neulonnan taitojasi intarsia-tekniikan parissa! Tekniikan avulla neuleeseen saadaan isoja eri värisiä neulealueita. Kurssilla valmistetaan intarsiakoukkuja ja neulotaan tilkku intarsiatekniikalla loopaten eli suljettuna neuleena pyörönä.
Kurssi on tarkoitettu sinulle, joka haluat oppia suljetun intarsianeuleen neulomista! Osallistuminen ei edellytä konkaritason kokemusta neulomisesta, mutta on eduksi, että neulomisen perusteet olisivat muistissa.
Intarsian saloihin johdattaa @kudelmiani -tilin Suvi ja kurssin aikana saat vinkkejä hänen Rocky Road -neuleensa valmistamiseen. Voit myös ostaa neuleohjeen tähän kurssin aikana.
Taitotaso: aloittelija
Ajankohta: ma 8.9. klo 17-20
Hinta: 40 € (jäsen 35 €) + materiaalit
Maksutapa: Maksathan kurssimaksun ilmoittautumisen yhteydessä. Jäsenenä saat alennuksen kurssimaksusta käyttämällä koodia JASEN242. Lisätietoja muista maksutavoista löydät hiukan alempaa.
Opettaja: Suvi Ala-Venna, @kudelmiani -nimellä tunnettu neulesuunnittelija
Hei ystävät!
Meillä jäsenet saavat 5 € alennusta kurssimaksuista. Liity jäseneksemme, tule osaksi käsityöyhteisöämme ja nauti eduista! Lisätietoja ja jäseneksi haku täällä.
Maksutapoina meillä käyvät myös Smartum, Edenred, ePassi sekä Gift4You-, Taito Shop- ja Taito Etelä-Suomen lahjakortit. Lahjakortit soveltuvat myös kurssimateriaalien maksamiseen. Suoritathan maksun näillä maksutavoilla toimipisteessä paikan päällä ennen kurssin alkua.
Infokirjeen lähetämme ilmoittautuneille noin viikkoa ennen kurssin alkua. Infosta löydät tarkemmat tiedot materiaaleista ja kurssin sisällöstä. Tarkistathan roskapostisi, mikäli kirjettä ei näy.
Onko kurssi jo täynnä? Ilmoittaudu jonoon lähettämällä sähköposti osoitteeseen anna.siekkinen@taitoetelasuomi.fi. Olemme yhteydessä jonopaikoilla oleviin heti, kun vapaa paikka ilmaantuu.
Peruutukset ja lisätiedot sähköpostitse anna.siekkinen@taitoetelasuomi.fi.